Youssef Ahatach, Jordi Ripoll, Moha Rida y Marta Ortego, del Dénia Córre, aconsegueixen victòries en diferents curses populars de Nadal

Amb les festes de nadal els corredors aprofiten per participar en les diferents curses de nadal que es celebren per tots els pobles. Els corredors de DÉNIA CORRE han estat representats en 14 curses amb resultats notoris com les victòries de Youssef Ahatach en Gandia, El Campello i Dénia, Jordi Ripoll en Pego i El Verger, Moha Rida en Ondara o de Marta Ortego en Benissa, Pego i El Verger.

També es notoria la representació en les curses mes multitudinàries de la Marina Alta en estos dies com en la San Silvestre de Ondara (35 participants de DÉNIA CORRE) o en la cursa del roscón de Denia (62 participants)

No ens oblidem de la primera cursa organitzada baix el nom de DÉNIA CORRE. La san silvestre de Denia que vam celebrar el dilluns 30 de desembre amb un gran ambient pels carrers de la nostra ciutat.

Els resultats van ser:

San Silvestre Ondara 4 km

Moha Rida Younes (PRIMER GENERAL), Vicente Abril Martínez, Pau Camarasa Vives, Christiane Wein, Vega Torró Aranda, José Lozano Moya, José Llobell Ferrer, Raúl Fornali Agulles, Fran Montealegre Menor, Clara Gutiérrez De La Vega, Pepi Gómez García, José Miguel Navarro Rafet, Susana Ortolá Pons, Jerónima Gil Gil, Pepe Domenech Mahiques, José Francisco García Santacreu, David Martos, Martí Sifré Pont, Carlos Sánchez Sau, Vicente Castells Gil, Aranzazu Cabanes Sempere, Gustavo Crespo García, Jordi Jorro Ramón, Sindo Abellán Moreno, Marc Bañuls Ortolá, Araceli Chornet Adsuar, José Antonio Bañuls Pedro, Encarna Cardona López, Cristian Ferreyra, Raúl Torres Sánchez, Pedro Fornali Agulles, Vicente Llobell Prieto, Javier Mahiques Roig i Mayca Sala García.

San Silvestre Gandia

Youssef Ahatach Darboun (PRIMER ABSOLUT)

San Silvestre Palma de Gandia

Carlos Sánchez Sau (0:18:14) (SEGON GENERAL)

San Silvestre Callosa 8.4 km

Martí Sifré Pont (0:37:53)

San Silvestre Benissa 3.6 km

Carlos Sánchez Sau (0:12:59), Martí Sifré Pont (0:14:21), Marta Ortego Luna (0:14:32) (PRIMERA ABSOLUTA), Ángel Herrera Soto (0:14:44), Clara Gutiérrez De La Vega (0:15:24), Laurence Rastell (0:16:44) i Aranzazu Cabanes Sempere (0:22:32)

San Silvestre Pego 6 km

Jordi Ripoll Ramírez (0:19:43) (PRIMER ABSOLUT), Carlos Sánchez Sau (0:22:11), Marta Ortego Luna (0:24:10) (PRIMERA ABSOLUTA), Pepe Domenech Mahiques (0:26:28), Teresa Sicilia Mulet (0:27:07), David Ferragud Más (0:28:50) i Aranzazu Cabanes Sempere (0:31:42)

San Silvestre El Verger 3.5 km

Jordi Ripoll Ramírez (0:11:06) (PRIMER ABSOLUT), Carlos Sánchez Sau (0:12:33), Pau Camarasa Vives (0:13:01), Marta Ortego Luna (0:13:22) (PRIMERA ABSOLUTA), David Martos Martín (0:16:34), José Miguel Navarro Rafet (0:16:55), Pepi Gómez García (0:16:55), Jerónima Gil Gil (0:18:03), Vicente Castells Gil (0:19:19) i Ricard Pérez Ivars (0:19:21)

San Silvestre El Campello 5 km

Youssef Ahatach Darboun (0:15:35) (PRIMER ABSOLUT), José Luís Álvarez Pic (0:17:06) (PRIMER MASTER A), José Miguel Navarro Rafet (0:17:54) (TERCER MASTER B), José Valero Pedraza (0:17:55) i Pepi Gómez García (0:25:33)

Carrera del Roscón Polop de la Marina 7 km

Martí Sifré Pont (0:27:09)

Carrera de Reyes El Campello 6 Km

José Valero Pedraza (0:21:30)

Carrera Roscón de Reyes Dénia 5 Km

Youssef Ahatach Darboun (0:15:55) (PRIMER ABSOLUT), Fran López Bolufer (0:17:19), Aitor Cabezas García (0:17:19) (TERCER VETERA), José Luís Álvarez Pic (0:17:22), Víctor Manuel Fernández García (0:17:46), Ángel Herrera Soto (0:17:53), José Miguel Navarro Rafet (0:17:56), Carlos Sánchez Sau (0:18:09), Cristian Ferreyra (0:18:57), Joaquín Ivars Gauchi (0:18:58), Pau Camarasa Vives (0:19:07), Javier Mahiques Roig (0:19:34), Raúl Fornali Agulles (0:19:43), Jordi Jorro Ramón (0:20:09), José Manuel Marco Martí (0:20:23), Martí Sifré Pont (0:20:34), Santi Cambra Sancho (0:20:52), Javier Carrió Colomer (0:20:58), Sindo Abellán Moreno (0:21:11), José Llobell Ferrer (0:21:28), Ricardo Calatayud Castelló (0:21:29), José Lozano Moya (0:21:35), Eduardo Morón Gallego (0:21:42), José Francisco García Santacreu (0:21:55), Elia Durá Frau (0:22:15), Teresa Sicilia Mulet (0:22:23), Moha Rida Younes (0:22:35), Vega Torró Aranda (0:22:35) (SEGONA VETERANA), Bienvenido De La Cruz Gamarra (0:22:47), Bernardo Llinares Escrivá (0:23:21), Mila Ortego Vallejo (0:23:34) (TERCERA VETERANA), Daniel Garrigós Femenía (0:24:06), David Martos Martín (0:24:11), José Francisco Escortell Oliver (0:24:16), Susi Ehle (0:24:18), Alonso Puigcerver Devesa (0:24:34), David Ferragud Más (0:24:44), Pedro Fornali Agulles (0:25:31), Marc Jorro Fayos (0:26:02), Gustavo Crespo García (0:26:09), Marcos Sánchez López (0:27:20), Pepi Gómez García      (0:27:27), Xima Sánchez Núñez (0:27:27), Yolanda Gómez (0:27:28), Carla Serra Montoya (0:27:55), José Antonio Bañuls Pedro (0:28:09), Wolfram Nitsche (0:28:28), Ricard Pérez Ivars (0:29:12), Daniel Mut Pastor (0:30:35) i Marta Carrió Font (0:32:06)

Carrera Roscón de Reyes Denia (Mascotas) 5 km

Salva Llin Mínguez (0:19:03) (SEGON GENERAL), Marta Ortego Luna (0:20:57) (PRIMERA VETERANA), Marc Bañuls Ortolá (0:21:29), Borja Ruiz Alonso (0:23:44), Araceli Chornet Adsuar (SEGONA VETERANA) (0:27:10) i Belén Leal Mora (0:29:35) (TERCERA SENIOR)

Volta a peu a Xeraco 7 km

Teresa Sicilia Mulet (0:33:07), Bernardo Llinares Escrivá (0:33:07), Pepi Gómez García (0:37:09) i José Miguel Navarro Rafet (0:37:10)

Gran Fons Manolo Pardo Xeraco 15 km

Martí Sifré Pont (1:05:08) i Juan Carlos González Fontanet (1:03:02)

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies